Miasta

Orihuela Costa

W latach 80-tych Costa Blanca stała się bardzo popularna wśród obywateli Wielkiej Brytanii. Wielu mieszkańców wysp brytyjskich kupiło wówczas nieruchomości wakacyjne i całoroczne domy mieszkalne tworząc enklawy brytyjskie. Jednym z ulubionych miejsc nowych lokatorów z wielkiej Brytanii stała się Orihuela Costa. W kolejnych latach wybrzeże stało się ulubionym miejscem wypoczynku i stałego zamieszkania również dla obywateli innych krajów europejskich. Od początku XX wieku na plażach i na ulicach Orihuela Costa coraz częściej można spotkać obywateli Polski. Kryzys w 2009 roku na rynku nieruchomości w Hiszpanii sprawił, że ceny domów i apartamentów w hiszpańskich kurortach stały się atrakcyjne również dla Polaków.

Orihuela Costa to ciąg 11 wspaniałych piaszczystych plaż i łączących je zatoczek wzdłuż hiszpańskiego wybrzeża Costa Blanca Morza Śródziemnego.
Rejon ten zlokalizowany jest w południowej części prowincji Alicante, pomiędzy miejscowościami Torrevieja i Pilar de la Horadada. Jej nazwa pochodzi od zlokalizowanego około 20 kilometrów w głąb lądu miasta Orihuela. Jest to historyczne, bardzo urokliwe miasto w którym znajduje się wiele cennych średniowiecznych zabytków.

Wybrzeże Orihuela Costa ma 16km, jest połączone nadmorską promenadą, ciągami dla pieszych i ścieżkami rowerowymi. Dzięki temu, poza korzystaniem z kąpieli morskich i słonecznych, turyści i mieszkańcy mają tutaj idealne miejsce do spacerów i wycieczek rowerowych. Ponad 320 dni słonecznych w roku, sąsiedztwo Laguna Rosa (jeziora solankowego) oraz bardzo łagodny klimat sprawiają, że jest to jedno z najpopularniejszych miejsc nie tylko w Hiszpanii, ale także w Europie.

Dwa porty jachtowe, kilka profesjonalnych pól golfowych, ogromne, nowoczesne centrum handlowe La Zenia Boulevard oraz szeroki wybór restauracji w połączeniu z szeregiem atrakcji przyrodniczych sprawiają, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Dzielnice w 1 szej linii brzegowej Orihuela Costa:
Punta Prima
Playa Flamenca
La Zenia
Cabo Roig
Dehesa de Campoamor

Zdrowy mikroklimat w okolicy zapewniają złoża soli. Do solnych jezior można się dostać jedynie samochodem. Na wylocie miasta w kierunku Alicante po lewej stronie można zwiedzić park naturalny. Proszę pamiętać, że informacja turystyczna oraz hiszpańskie sklepy zamknięte są w godzinach siesty 13:00 do 17:00.