Ciudad Quesada

Ciudad Quesada to niewielka miejscowość mająca prawa powiatu gminy Rojales znajduje się w południowej części tego miasta, 7 km od Morza Śródziemnego, jest oddalona o 12 km od Torrevieja i o 50 km od Alicante. Pobliskie miasta to Rojales i San Fulgencio. Miejsce to w dużej mierze zamieszkują obcokrajowcy, w szczególności Brytyjczycy, Niemcy i Skandynawowie.

Ciudad Quesada jest miastem niezwykłym, ponieważ tak naprawdę nie istniało aż do początku lat 70-tych, kiedy hiszpański przedsiębiorca Justo Quesada Samper postanowił założyć własne miasto. To zakątek, w którym odnajdziemy spokój, ciszę, a przy tym nie będziemy oddaleni od cywilizacji i rozrywek wielkiego świata, których w Alicante, czy Torrevieja. W Ciudad Quesada jest restauracji, pubów i sklepów – przede wszystkim na głównej, wjazdowej ulicy miasteczka. Ze względu na międzynarodowy charakter tego miasteczka, tutejsza gastronomia oferuje dania międzynarodowe, oprócz tradycyjnej kuchni hiszpańskiej. Ciudad Quesada posiada również pole golfowe i aquapark, więc ma swoje unikalne atrakcje – zależnie od tego, czego szukasz na wakacje.

Piaszczyste plaże oznaczone niebieską flagą znajdują się kilkanaście minut jazdy w pobliżu hotelu Guardamar del Segura. Najblliższa plaża, to Playa de Mocayo, dojazd do niej zajmuje ok. 11 minut autem.

Same osiedla są dobrze zaprojektowane, z dobrymi cechami krajobrazowymi. W głębi lądu są góry, okolica otaczająca Ciudad Quesdada obejmuje gaje pomarańczowe, a z wielu nieruchomości mamy widok na jeziora Laguna Rosa i Laguna Salada de La Mata przy Torrevieja.

Ciudad Quesada ma również norweską szkołę o nazwie Den Norske Skolen I Rojales

Klimat Ciudad Quesada jest bardzo sprzyjający. Słoneczna pogoda prawie cały rok, a do tego sąsiedztwo lagun solnych, które mają rewelacyjny wpływ na zdrowie.

W październiku warto odwiedzić pobliską miejscowość Rojales, wtedy tu odbywa się trzydniowy średniowieczny festyn, któremu towarzyszy targ z kramikami (a na nich wyroby rękodzieła artystycznego), pokazy walk i całonocne koncerty.

Na razie Ciudad Quesada pozostaje ekskluzywną dzielnicą mieszkalną w pobliżu Torrovieja i wybrzeża, lecz wkrótce, dzięki licznym nagrodom za wysoką jakość życia w tejże urbanizacji, ma otrzymać prawa miejskie.

Do Orihuela Costa dojazd zajmuje około 25 minut, odległość ok. 25km.