Costa Blanca – 320 dni słońca w roku, temp. 20-32 stopnie, klimat przyjazny dla człowieka

La_Zenia_Snapseed

Costa Blanca, czyli Białe Wybrzeże, to hiszpańskie wybrzeże Morza Śródziemnego o długości 244 km. Znajdziecie tam piękne, białe, szerokie plaże oraz obecne w niemal każdym zakątku tego rejonu białe kwiaty migdałowca. Wiele jest tutaj również gajów cytrusowych i pomarańczowych. Spędzając wakacje na tym wybrzeżu można poczuć się jak w tropikach. Region ten został wybrany przez Światową Organizację Zdrowia, jako jedno z nielicznych miejsc na Ziemi, które posiada wyjątkowo przyjazny klimat dla człowieka. Na wybrzeżu znajduje się wiele znanych uzdrowisk, w tym lecznicze błota w Lo Pagan. Co wpływa na taką opinię wybrzeża? W okresie turystycznym (od maja do października) woda ma wspaniałą, błękitną barwę, jest odpowiednio ciepła (nawet 25 st. C) oraz krystalicznie czysta, a do tego bogata w naturalne sole mineralne. Kolejnym ważnym czynnikiem jest słońce (El sol), które świeci w tym regionie blisko 320 dni w roku, przynosząc wspaniałą temperaturę – w sezonie od 24 do 32 st. C – która nie jest uciążliwa ze względu na niewielki procent wilgotności powietrza. W okresie zimy mamy temperatury ok. 16-20 stopni w dzień i 6-10 stopni w nocy, co daje wystarczający komfort dla osób lubiących ciepło. Zdrowy klimat tego miejsca to nie tylko warunki pogodowe, czy słone jeziora znajdujące się w rejonie miasta Torrevieja, ale również przyjazne nastawienie i uśmiech miejscowej ludności. Mimo, że Costa Blanca jest mniej znana, niż Costa Brava, czy Costa del Sol, to oferuje dużo więcej atrakcji i wspaniałą atmosferę, dając przy tym najlepsze warunki klimatyczne do wypoczynku.

2 myśli w temacie “Costa Blanca – 320 dni słońca w roku, temp. 20-32 stopnie, klimat przyjazny dla człowieka

  1. Estoy sorprendido de encontrar esta web. Quería daros las gracias por escribir esta maravilla. Sin duda he gozado cada pedacito de ella. Os te tengo marcados para ver más cosas nuevas de este blog .
    casa rural para grupos valencia

  2. He estado googleando un poco por artículos de alta calidad o entradas en webs sobre estos temas. Explorando en Google por fin encontré este blog. Con lectura de esta post, estoy convencido que he encontrado lo que estaba buscando o al menos tengo esa extraña sensacion, he descubierto exactamente lo que necesitaba. ¡Por supuesto voy hacer que no se olvide este blog y recomendarlo, os pienso visitar regularmente.

    Saludos

Możliwość komentowania jest wyłączona.